Start
Potocznie, a zarazem błędnie nazywane są często „odciskami” – a różnica jest diametralna! Modzele to żółtawe, twarde zrogowacenia występujące głównie na przodostopiu, palcach oraz na krawędziach pięt. Przyczyną tworzenia się modzeli mogą być: deformacje i zmienione ułożenie stopy, zbyt częste lub zbyt intensywne usuwanie naskórka (zwłaszcza na mokro!), a także duża potliwość stóp.
Przebieg
Modzele rozwijają się różnie, w zależności od pacjenta mogą być mniej lub bardziej rozległe, ale z pewnością nie są tak głębokie i bolesne jak odciski. U niektórych pacjentów możliwe jest uczucie pieczenia. Podczas zabiegu usuwamy zrogowacenia i zyskujemy prawidłowy wygląd i stan skóry stopy.
Meta
Usunięcie zrogowaceń zapobiega pogłębianiu się modzeli, pękaniu, a także finalnie powstawaniu w wewnątrz bolesnego odcisku. Jest to dolegliwość, która „lubi wracać”, dlatego rekomendowane są regularne wizyty profilaktyczne, jednak nie częstsze niż raz w miesiącu!
Usuwanie modzeli Legionowo
Modzele bardzo często błędnie określane są mianem odcisków lub nagniotków. Tymczasem zmiany te diametralnie się od siebie różnią. Modzele to żółtawe, twarde zrogowacenia, które występują głównie w przedniej części stopy, na palcach i krawędziach pięt. Choć z wyglądu modzele mogą przypominać odciski, są od nich większe, płaskie i mogą powodować takie dolegliwości, jak pieczenie czy uczucie przegrzania stopy. Chcąc zredukować nieprzyjemne symptomy, modzele należy regularnie usuwać. Najlepiej zrobić to u specjalisty podologa.
W naszym gabinecie oferujemy usuwanie modzeli dla mieszkańców Legionowa i okolic. Zapewniamy komfortowe warunki dla każdego pacjenta i gwarantuję, że do każdego zadania przykładam się z najwyższą starannością.
Jakie są przyczyny powstawania modzeli?
Modzele mogą pojawiać się między innymi w wyniku noszenia zbyt ciasnego obuwia, jak również butów na obcasie. Zdarza się, że na nawracające modzele cierpią osoby, których praca polega na wykonywaniu stałej sekwencji ruchów. Wśród pozostałych przyczyn powstawania modzeli można wyróżnić:
- wady stóp, płaskostopie;
- deformacje i nieprawidłowe ustawienie stopy;
- dużą potliwość stóp;
- zbyt częste i zbyt intensywne usuwanie naskórka z okolicy stóp.
Jak przebiega usuwanie modzeli u podologa?
Pierwszą wizytę z każdym pacjentem rozpoczynamy od szczegółowego wywiadu, pokazania zmian i opisania dolegliwości, jakie wywołują. Do usuwania modzeli wykorzystujemy profesjonalne narzędzia podologiczne i używamy stosownych kosmetyków zmiękczających. Cały zabieg trwa ok. 30-60 minut. Staramy się, aby procedura była bezbolesna i w najwyższym stopniu komfortowa dla pacjenta.
Regularne usuwanie modzeli zapobiega pogłębianiu zmian, pękaniu oraz powstawaniu wewnątrz bolesnych odcisków. Nasza oferta usuwania modzeli skierowana jest nie tylko do mieszkańców Legionowa, ale również okolicznych miejscowości, takich jak Wieliszew czy Jabłonna.
Proponujemy również podobny temat do zapoznania – usuwanie odcisków.
Porozmawiajmy o stopach.
Do usłyszenia!