Odciski

Start

…czyli problem, który prawie każdy chociaż raz miał okazję przeżyć i dlatego wie, że przybiera on zazwyczaj formę twardego, punktowego i głęboko umiejscowionego trzpienia. Odciski umiejscawiają się zazwyczaj na różnych częściach palców (między nimi) lub na podeszwach stóp (ale nie na piętach!). Zdarzają się też odciski podpaznokciowe będące efektem wkręconego paznokcia. Przyczyną powstawania odcisków jest zazwyczaj ucisk i tarcie (w tym nieodpowiednie obuwie), a także deformacje kostne.

PRZEBIEG:

Usunięcie odcisku zajmuje średnio od 2 do 4 wizyt i gwarantujemy – można się ich pozbyć naprawdę bezboleśnie i bez znieczulenia. Po usunięciu odcisków często zostaje mała „dziurka”, która pod dotykiem może być wrażliwa. Proszę się nie martwić – zniknie w ciągu kilku dni 🙂

META:

Po usunięciu odcisku bardzo ważna jest świadomość, że tak naprawdę to tylko połowa sukcesu!  Jeżeli nie wyeliminujemy przyczyny jego powstawania, będzie pojawiał się na nowo! U niektórych pacjentów zdarzają odciski wieloletnie, których niestety nie da się usunąć ze względu na zbyt dużą bolesność i zbyt dużą głębokość, dlatego tak ważna jest pielęgnacja już w pierwszych fazach obserwacji stopy!

Porozmawiajmy o stopach.
Do usłyszenia!