Wkręcające się paznokcie

Start

Bardzo często błędnie oceniamy tę dolegliwość myląc ją z wrastającymi paznokciami. Dla prawidłowej oceny stanu podpowiemy, że są to paznokcie kształtem przypominające rurkę – boki płytki zawijają się pod siebie, uciskając skórę. Towarzyszy temu silny ból i niejednokrotnie tworzące się pod takim paznokciem odciski podpaznokciowe.

Przebieg

Przyczyn powstawania jest wiele, często są nimi: predyspozycje genetyczne, deformacje, nieprawidłowe obuwie, nieprawidłowa profilaktyka i pielęgnacja stóp.

Podczas zabiegu podolog, na początek najczęściej oczyszcza  paznokcie i wały okołopaznokciowe z nadmiernych zrogowaceń. Często stosuje się także terapię klamrami ortonyksyjnymi czyli inaczej mówiąc – system prostowania paznokci.

 

Meta

Po użyciu klamry ortonyksyjnej kolejna jej zmiana powinna nastąpić za ok 4 – 6 tygodni. Zabieg powinien być regularnie powtarzany, w zależności od tempa wzrostu paznokcia, i trwać aż do jego całkowitego wyprostowania. Po zakończeniu terapii rekomendowana jest przede wszystkim regularna, odpowiednia profilaktyka i pielęgnacja, jak również w miarę możliwości wyeliminowanie przyczyn powstawania problemu.

Porozmawiajmy o stopach.
Do usłyszenia!