Pękające pięty

Start

Dolegliwość łatwa do rozpoznania, charakteryzują ją bruzdy i szczeliny w obrębie pięt. U niektórych pacjentów mogą pojawić się pęknięcia krwawiące, sięgające bardzo głębokich warstw skóry. Pękające pięty mogą powstawać w efekcie nadmiernej suchości skóry, braku jej elastyczności, a także na skutek złej pielęgnacji, chorób wewnątrzustrojowych czy problemów hormonalnych. Niejednokrotnie odpowiada za nie nadwaga (w tym duży przyrost wagi w krótkim czasie, np. w okresie ciąży), nieprawidłowy chód lub obuwie.

PRZEBIEG:

W gabinecie zaczyna się od oczyszczania szczelin i zastosowania odpowiednich preparatów oraz odciążeń, które ułatwią powrót do zdrowia. Ilość koniecznych wizyt ściśle związana jest z zaawansowaniem zmian oraz znalezieniem przyczyn ich powstawania.

META:

Jeżeli wśród przyczyn tworzenia się pękających pięt nie pojawią się choroby ogólnoustrojowe to całość leczenia nie powinna trwać dłużej niż 4 wizyty w gabinecie podologicznym. Po przeprowadzonym procesie leczenia, każdy pacjent powinien regularnie stosować odpowiednią pielęgnację stóp i pamiętać o tym, że jeśli nie wyeliminuje przyczyny powstawania, zmiany będą powracać!

Porozmawiajmy o stopach.
Do usłyszenia!