Pękające pięty

Start

Dolegliwość łatwa do rozpoznania, charakteryzują ją bruzdy i szczeliny w obrębie pięt. U niektórych pacjentów mogą pojawić się pęknięcia krwawiące, sięgające bardzo głębokich warstw skóry. Pękające pięty mogą powstawać w efekcie nadmiernej suchości skóry, braku jej elastyczności, a także na skutek złej pielęgnacji, chorób wewnątrzustrojowych czy problemów hormonalnych. Niejednokrotnie odpowiada za nie nadwaga (w tym duży przyrost wagi w krótkim czasie, np. w okresie ciąży), nieprawidłowy chód lub obuwie.

PRZEBIEG:

W gabinecie zaczyna się od oczyszczania szczelin i zastosowania odpowiednich preparatów oraz odciążeń, które ułatwią powrót do zdrowia. Ilość koniecznych wizyt ściśle związana jest z zaawansowaniem zmian oraz znalezieniem przyczyn ich powstawania.

META:

Jeżeli wśród przyczyn tworzenia się pękających pięt nie pojawią się choroby ogólnoustrojowe to całość leczenia nie powinna trwać dłużej niż 4 wizyty w gabinecie podologicznym. Po przeprowadzonym procesie leczenia, każdy pacjent powinien regularnie stosować odpowiednią pielęgnację stóp i pamiętać o tym, że jeśli nie wyeliminuje przyczyny powstawania, zmiany będą powracać!

Pękające pięty Legionowo

Pękające pięty to jeden z najczęściej zgłaszanych problemów w naszym gabinecie podologicznym. Podczas procesu leczenia bardzo ważna jest profilaktyka i pielęgnacja wykonywane samodzielnie w domu. Wizyta u specjalisty jest wskazana w przypadku, gdy pękające pięty powodują ból i dochodzi do powstawania otwartych ran i pęknięć, które docierają do głębokich warstw skóry.

Dlaczego pięty pękają? Przyczyny

Pękające pięty są wynikiem nadmiernego rogowacenia naskórka, do którego dochodzi między innymi w wyniku przesuszenia skóry lub różnego rodzaju chorób wewnątrzustrojowych. Już przy pierwszym zauważeniu utraty elastyczności jędrności oraz pojawieniu się pierwszych pęknięć, powinno się podjąć odpowiednie działania pielęgnacyjne. Schorzenie pozostawione bez opieki może się pogłębiać, a pęknięcia dotrzeć aż do skóry właściwej.

Do rogowacenia naskórka, którego wynikiem jest pękanie pięt, dochodzi często w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji lub braku pielęgnacji skóry stóp. Również nadmierne ścieranie skóry na piętach bywa przyczyną powstawania i pogłębiania się dolegliwości. Wśród innych przyczyn pękających pięt wyróżniamy:

  • czynniki genetyczne;
  • zmiany hormonalne;
  • choroby dermatologiczne i inne choroby przewlekłe;
  • dieta uboga w witaminę A;
  • nadwaga i otyłość.

Zabiegi na pękające pięty w gabinecie podologicznym w Legionowie

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi lecznicze na pękające pięty, mające na celu przywrócenie skórze odpowiedniej jędrności i gładkości. Zazwyczaj cała terapia wymaga kilku wizyt w gabinecie zabiegowym. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, które zleca podolog. Na terapię w przypadku problemu z pękającymi piętami zapraszamy osoby z Legionowa, Wieliszewa oraz okolic. Działania zabiegowe wykonywane są przez doświadczonego podologa, który każdy przypadek traktuje indywidualnie.

Porozmawiajmy o stopach.
Do usłyszenia!