Profilaktyczny zabieg podologiczny

Start

Na początek zdementujmy pogłoski – profilaktyczny zabieg podologiczny zdecydowanie różni się od zwykłej wizyty u kosmetyczki i pedicure. Jego cel jest nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim leczniczy.

Przebieg

Cały proces wykonywany jest „na sucho”, bez uprzedniego namaczania (zmiękczenia) skóry – daje to możliwość bardzo dokładnego oczyszczenia stóp ze wszelkich zrogowaceń, które gromadzą się zarówno na podeszwach, jak i w obszarach okołopaznokciowych (tzw. skórki).

Odpowiednio przeprowadzony profilaktyczny zabieg podologiczny jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny, dlatego może być wykonywany u osób ze wszelkimi schorzeniami oraz u każdej grupy wiekowej, w zależności od potrzeb.

Meta

Po zabiegu stopy nie tylko wyglądają świeżo i estetycznie, ale są przede wszystkim zadbane i dopieszczone pod względem zdrowotnym. Pacjent opuszcza gabinet z prawidłowo obciętymi paznokciami, usuniętym w odpowiedniej ilości naskórkiem.

Leczenie stóp wymaga często odstępu między kolejnymi zabiegami, u każdego indywidualny i wynosi od 4 do kilkunastu tygodni (w zależności od stanu stóp).

Porozmawiajmy o stopach.
Do usłyszenia!